למה לעשות יוגה?

יש המון סיבות טובות לעשות יוגה

יש המון סיבות טובות לעשות יוגה כי יוגה היא לא אימון גופני, או יותר נכון – לא רק אימון גופני. זה אימון שיש בו אלמנט פיסי (התנוחות כולם מכירים), תרגילי נשימה ייחודים וכל זה בשילוב של מדיטציה ותשומת לב. 

כלומר זה אימון שלם שפועל על הגוף, על הנשימה על התודעה ועל הלב – ולכן היא מסיייעת לנו בכל כך הרבה תחומים. היוגה עוזרת לנו להיות יותר בגוף, בנפש וברוח, ומאפשרת לנו להתכוונן, להירגע, לחזק את הגוף ולהגמיש אותו.

היוגה היא מסורת בת אלפי שנה, ששכללה את האימון השלם הזה לרמה הגבוהה ביותר. 

במסורת שלנו העבודה על תנוחות היוגה משלבת הרבה דיוק ותבונה של גוף – לכן האימון מתאים גם למי שמעולם לא עשה יוגה, למי שאיננו גמיש או חזק, כמו גם למי שמתמודד עם קושי או כאב. 

הנסיון רב השנים והשאיפה לעבודה מיטיבה עם הגוף מבטחים שזה אימון שבו שומרים עליך כשאתה זז.

זה בריא?

המחקרים הרבים שעשו על יוגה מוכיחים שהיא מסייעת לכאבי גב, לתסמונת התעלה הקרפלית, דלקת פרקים, אסטמה, הורדת לחץ דם, עייפות כרונית, דיכאון, סוכרת, אפילפסיה, כאבי ראש, מחלות לב, טרשת נפוצה, לחץ ועוד.

בנוסף האימון משפר את טונוס השרירים, את הגמישות, את הכוח ואת הסיבולת, מפחית מתח, מגביר את ההערכה העצמית, משפר את הריכוז והיצירתיות, מוריד שומן, משפר את זרימת הדם, ממריץ את המערכת החיסונית, עוזר לגוף לסלק רעלים ומסייע בתפקוד האיברים, מסייע בניהול ובשליטה בחרדות ויוצר תחושת רווחה ושלווה.

המרכז לויג'נאנה יוגה

זה פועל גם על הנפש?

היוגה פועלת בצורה מובהקת על התודעה. אנחנו מתאמנים עם תשומת לב פנימה. אין בסטודיו שלנו מראות, וזה שחרור גדול – אנחנו לא צריכים לעסוק באיך אנחנו נראים אלא באיך אנחנו פועלים ומרגישים. בשקט. עם עצמנו. לפעמים זה גם המקום היחיד שאפשר, ומתבקשים, להיות בשקט.

 בתוך המצוקה של המירוץ הלא נגמר, האימון שלנו נענה לרצון פנימי עמוק להתחבר לגוף ולנפש. כמיהה לזוז עם הגוף ולהרחיב את טווחי הפעולה שלו, ביומיום שבו רובנו הגדול כמעט ולא זזים שעות ארוכות, וכמיהה אל השקט הפנימי הזה, זכרון פנימי שאולי אנחנו לא תמיד מודעים לו, משהו שיושב עמוק בפנים –
קצת כמו הרצון לצאת אל הטבע.

אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולהתנסות באימון השלם הזה – להניע את הגוף, להרחיב את הנשימה, למקד את התודעה. בואו להכיר את המורות והמורים שלנו ולמצוא את האימון שמתאים בדיוק לכם!  

לחצו להרשמה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.