להתחבר בחזרה לעולם
עם 108 ברכות שמש

המעלות שאליהן היוגה חותרת

התפיסה לפיה אנחנו רשת של יצורים התומכים במערך החיים, שינתה כיוון עם החלום של האינדבידואל, ליחודיות והגשמה עצמית ללא תלות באחר, דבר שהתעצם בשנים האחרונות ורק הולך ומתחזק. לצד המעלות החיוביות, מתקיימים גם אלמנטים של הפרדה עד ניכור וזרות, וכך אנחנו נוטים לאבד את אחת המעלות שאליהן היוגה חותרת, חיבור, בין גוף לנפש, בין תנועה לנשימה, בין הגוף הפיזי לגוף האנרגטי, בין האחד לכלל, בין שמים לארץ, בין נשמה הפרטית לזו האוניברסלית..  תהליך ההיפרדות הגיע בימינו עד למצב בו התרגלנו לחיות בקפסולה, עוטים מעטפת מגינה אך גם חוצצת ביננו לבין התגלמות הפוטנציאל המלא של חיבור על כל רבדיו.

 

האלמנטים הגלויים והנסתרים

כל כך הרבה כוחות פועלים ותומכים במהלך החיים שלנו כבני אדם ושלנו בעולם, יחד עם השמש, המים, האדמה, האויר , וכל האלמנטים הגלויים והנסתרים. אם ניקח רגע להתבוננות נראה שהחיבור ממשיך להתקיים בכל רגע ורגע ושאנחנו חלק מרשת אינסופית של קיום גם כשאנחנו חשים מבודדים ולא תלויים בדבר.

 

108 ברכות שמש

מתוך כמיהה לתחושת החיבור נצא לתרגל יחד 108 ברכות אל השמש, במהלך התרגול נמיס את הקפסולה שעטינו מעלינו, בעזרת חום האימון, נתיך מקומות נוקשים בדמות עומסים ונשחררם חזרה אל האדמה, מתוך הכוח העולה מן האדמה נתמלא בחזרה, נחוש את מגע האויר, החלל המקיף את הגוף, נתבונן בים באינסופי מולנו ושקיים בתוכנו, ננשום וננוע עם כבוד והקשבה לגוף ולתהליך הניקוי הפיזי והמנטלי שנעשה, התהליך כמו שהוא נכון ומדויק כל אחד מהמקום שבו הוא נמצא. נמצא את הקצב הפנימי שלנו ונתמסר אל הקצב הנובע מתוכנו, כחלק מריתמוס אינסופי של הפרדות וחיבור.

 

108 ברכות שמש עם נועה נוה

יום שישי, 9.4.21
16:30-18:30

הכניסה חופשית

איפה?
פארק צ’רלס קלור
ברחבה שמול מלון דיוויד אינטרקונטיננטל

להביא
מזרון אישי, בקבוק מים, ואפשר גם מגבת קטנה.

לתאום
050-6854146

נועה נוה

היא מורה בכירה לויג’נאנה יוגה, מלמדת במרכז לויג’נאנה יוגה תל אביב. 

מזא”ה 22 כניסה א’, קומה ראשונה